Kas ir ameba vai amoeba

Kas ir ameba vai amoeba

 Ameba (arī uzrakstīti amēba) ir niecīga dzīvnieks. Tas ir tik mazs, ka to var redzēt tikai caur mikroskopu. Ja jūs lietojat pilienu ūdens no upes, purva, vai dīķis, un apskatīt to caur mikroskopu, jūs redzēsiet vairākas dīvainas formas, kas izskatās kā splotches skaidrs želejas ar dažiem tumšiem punktiem iekšpusē tiem. Šīs želejas splotches ir amebas. Viņiem nav kāju, pēdu, roku vai galvas. Kad ameba vēlas pārvietoties, tas nospiež daļu no tās ķermeņa uz priekšu, piemēram, ilgu kāju un pārējo tā ieplūst šajā pēdā. 

Amoeba un paramecium atšķirība

 Ameba (arī uzrakstīti amēba) ir niecīga dzīvnieks. Tas ir tik mazs, ka to var redzēt tikai caur mikroskopu. Ja jūs lietojat pilienu ūdens no upes, purva, vai dīķis, un apskatīt to caur mikroskopu, jūs redzēsiet vairākas dīvainas formas, kas izskatās kā splotches skaidrs želejas ar dažiem tumšiem punktiem iekšpusē tiem. Šīs želejas splotches ir amebas. Viņiem nav kāju, pēdu, roku vai galvas. Kad ameba vēlas pārvietoties, tas nospiež daļu no tās ķermeņa uz priekšu, piemēram, ilgu kāju un pārējo tā ieplūst šajā pēdā. Tad tas pats visā atkal un šādā veidā tā var pārvietoties jebkurā virzienā. Zinātnieki sauc kāju, ka ameba izstumj pseudopod (nozīmē “viltus pēdas “), jo tas nav īsti kāju. Ameba nav mutes. Kad tā konstatē tiny mazliet pārtikas tas nospiež no pseudopods abās pārtikas pusēs. Šie lēnām tuvu ap to, līdz tas ir pilnīgi ieskauj. Pēc tam pārtika tiek ievilkta ameba ķermeņa iekšpusē, kur tā tiek turēta mazā kabatā, ko sauc par pārtikas vacuole, līdz tā ir sagremota. 

Ideāls slepkava ir amēba, kas ēd smadzenes

 Atkritumus, kas paliek pēc pārtikas sagremošanas, glabā citā kabatā vai vakuolā. Pēc kāda laika šis vacuole paceļas uz ķermeņa virsmas un eksplodē un izsmidzina atkritumus ārpusē. Ameba ir tumšs vietas iekšpusē tās želejas sauc kodols, kas palīdz tai augt un ražot citus amebas. Nav vīriešu vai sieviešu amebas, un tas neto dēj olas, piemēram, kukaiņi un putni vai ražot jaunus no mātes dzīvnieka. Tā vietā tas tikai sadalās divās un tad ir divas amebas, katrs ar savu kodolu un vacuoles.  Cilvēki sastāv arī no miljoniem šūnu. Ameba ir tikai viena šūna. Ir daudz vienšūnas dzīvnieki bez ameba. Tomēr ameba šūnas atšķiras no augu, cilvēku vai lielāku dzīvnieku, piemēram, zirgu, govju un suņu, šūnām. 

Categories ekosistēma

Post Author: purvabridejslv

4 Replies to “Kas ir ameba vai amoeba”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *