OK Purva Bridējs

OK PURVA BRIDĒJS

Nebaidoties no draudiem par Millenniuma nesto pasaules galu, 2000.gada 4.martā, izvērtējot visus finansiālos un juridiskos jautājumus, tika dibināts orientēšanās klubs "Purva Bridējs".

Kādēļ "Purva Bridējs"? Loģika ir elementāra - kluba kodolu veido Rīgas Tehniskās Universitātes beidzēji, kuriem iecienīta vieta ir bijusī RTU sporta bāze "Braki", tā atrodas līdzās "Purva Bridēja" autora Rūdolfa Blaumaņa dzimtajām mājām. Bez tam purvu šķērsošana jeb brišana ir neatņemama orientēšanās sacensību sastāvdaļa. Apvienojot divus iepriekšminētos faktorus nav jābrīnās, ka šis nosaukums likās tuvs lielākajai daļai no kluba dibinātājiem.

Kluba veidošanas ideja radās pakāpeniski. Izaugot no studenta sola, domubiedru grupa nonāca pie secinājuma, ka faktiski esam palikuši bez sava kluba. Sacensībās joprojām piedalījāmies kā RTU pārstāvji, lai gan ar augstskolu saistījās tikai atmiņas par labajiem studentu laikiem. Klubu sistēmas ieviešana Latvijas orientēšanās sportā pielika tam punktu - jādibina savs klubs!

2000.gada 4.martā notika OK "Purva Bridējs" dibināšanas kongress. Tobrīd pat neapjautām, ka tā nav tikai izklaide vai draugu pulka attiecību formalizēšana, bet arī sabiedrisks darbs ar atbildības sadalīšanu un pienākumu pildīšanu. Pēc nelielas saķeršanās ar LR Uzņēmumu reģistra darbiniecēm, 2000.gada aprīlī klubs ieguva oficiāli reģistrētas sabiedriskās organizācijas statusu. Kā vēlāk izrādījās, savā jaunības dullumā esam izdarījuši to, ko ir veicis tikai retais Latvijas orientēšanās klubs - legalizējis savas intereses kā nevalstiska organizācija. Par pirmo kluba prezidentu tika ievēlēts Aigars Kokins.

Kluba pamatsastāvs ir veidojies galvenokārt no RTU absolventiem, tomēr piederība šai augstskolai nav uzskatāma par noteikumu, lai kļūtu par biedru. Klubu pārstāv gan LU, gan SSE bijušie un esošie studenti. Dibināšanas brīdī OK"Purva Bridējs" biedru skaits bija 18, bet pašlaik esam jau 39. Esam kļuvuši pamanāmi uz mazās Latvijas orientēšanās sporta skatuves, un diez vai atradīsies kāds regulāri skrienošs orientierists, kuram vārdi Purva Bridējs neko neizsaka.

Klubs ir balstīts un amatierisma idejām. No biedriem netiek prasīta konkrētu uzdevumu izpilde noteiktās sacensībās. Protams, sasniegumi tiek cildināti ar atzinību Gada Balles laikā, un izcilnieki mūsu klubā netrūkst. Regulāri tiek izcīnītas godalgotas vietas gan vasaras, gan ziemas, gan velo orientēšanās sacensībās. Cerams, ka par tradīciju kļūs kluba komandu dalība Jukolas-Venlas stafetēs Somijā.

Līdzās aktīvai līdzdalībai citu organizētajās sacensībās, katru gadu augusta pirmajā sestdienā OK "Purva Bridējs" rīko kausa izcīņu jauktajā orientēšanās stafetē. Mūsu rīkotais mačiņs jau ir kļuvis par neatņemamu Latvijas orientēšanās dzīves sastāvdaļu. Ar katru gadu to apmeklē arvien vairāk un vairāk dalībnieki, un viņu pozitīvās atsauksmes ir nenoliedzams stimuls pasākuma kvalitātes pacelšānā arvien augstākā līmenī. Prieks, ka mūs nepamet pastāvīgie atbalstītāji - kas gan būtu Purva Bridēja stafetes bez "Piebalgas alus", "Jelgavas Maiznieka" pīrādziņiem, dāvanām no "K-Rauta", "Latvijas Gāze" un "Mikrafona ierakstiem".

Lai arī galvenais akcents tiek likts uz orientēšanās sportu, kluba biedriem nav sveši arī citi sporta veidi, tai skaitā samērā eksotiskais kerlings, lielu fizisko izturību prasošās "extreme" sacensības, triatlons un velosports. Līdzās sportiskajām aktivitātēm OK "Purva Bridējs" kopā būšanas neatņemama sastāvdaļa ir tuvāki un tālāki ceļojumi. Savas teltis esam cēluši gan uz Skandināvijas akmeņiem un Horvātijas kadiķu audzēs, gan Pizas torņa pakājē un Tatru ielejās. Ir slēpots Somijā un Slovākijā, ar velosipēdiem un saviem auto izbraukāti Latvijas ceļi un neceļi. Kopā tiek sagaiditas gadu mijas un godināti mūsu jubilāri. Bez tam - kas gan ir "Purva Bridējs" bez dziesmas - daudzu slavēts un pelts, bet vienmēr dziedošs!

Nu bet ja jūs tam visam nenoticējāt, tad vairāk lasiet šeit.
atbalstītāji